خرید آبگوشت کله تهران, خرید کله پاچه تهران

نحوه مصرف کله پاچه در کشورهای مختلف

خواص کله پاچه

نحوه مصرف کله پاچه در کشورهای مختلف:

مردم کشور‌های مختلف چگونه کله پاچه می‌خورند؟

در سال ۱۳۹۲ خورشیدی، هیئت باستان شناسی ایران و ایتالیا، در گورهای کشف شده‌ای در محوطه باستانی “چلو” در استان خراسان شمالی، ظروفی سفالی را یافتند که در آن بقایای کله پاچه دیده شده بود.

این گورها مربوط به ۳۷۰۰ تا ۴۲۰۰ سال پیش هستند و به اعتقاد کارشناسان، در کنار برخی اجساد، ظرفی به شکل کاسه گذاشته شده است که در آن بقایای سر گوسفند و چهار پاچه قابل رؤیت است. این

موضوع نشان دهنده این است که احتمالاً کله پاچه غذای محبوب آن‌ها نیز بوده که پس از مرگ به آن‌ها هدیه شده است.

کله‌ پاچه در ایران طرفداران زیادی دارد، اما شاید برای شما جالب باشد بدانید که کله پاچه در کشور‌های زیادی طرفداران زیادی دارد و جزئی از سنت آشپزی مردم جهان می‌باشد.

برای ما ایرانی‌ها خوراک کله‌ پاچه جایگاه ویژه‌ای دارد و یکی از غذاهای محبوب سنتی ایران است که در مراسم و ایام مختلفی خورده می‌شود؛ اما این تنها ما نیستیم که به پختن و خوردن کله‌ پاچه علاقه داریم؛

کله پاچه در کشور‌های زیادی در جهان جایگاه ویژه ای دارد.

برخی کشور‌ها از قدیم روش‌هایی برای پخت و خوردن کله‌ پاچه دارند، در این مقاله نحوه مصرف کله پاچه در کشورهای مختلف را برایتان شرح میدهیم.

ایسلند

هر کشوری یک غذای ملی دارد که در ایسلند نوعی گوشت کوسه و همچنین کله پاچه از غذاهای ملی این کشور می‌باشد.

کله گوسفند را در ایسلند به شکل آب‌پز مصرف می‌کنند و معمولا در فستیوال نیمه زمستان می‌خورند. این غذای ایسلندی «اسویث» نام دارد و همراه با شلغم و پوره سیب‌زمینی سرو می‌شود.

خرید کله پاچه

اسویث ایسلندی

نرو‍ژ

سمالاهاو  غذایی شبیه کله پاچه ما ایرانی ها می‌باشد که البته بدون پاچه بوده و در کشور نروژ طرفداران بسیاری دارد. شب کریسمس در مناطق غربی نروژ با سرو «اسمالاهوه» یا کله گوسفند پخته شده جشن میگیرند. برای طبخ این غذا که مخصوص نروز غربی میباشد ابتدا سر گوسفند را درون آتش قرار داده و بعد آن را میپزند. مردم این منطقه نیز از پوره سیب زمینی و شلغم در کنار این غذا استفاده می‌کنند.

خرید کله پاچه

اسمالاهوه نروژی

ایتالیا

در مناطق جنوبی کشور ایتالیا، کله پاچه را به شکل کبابی و با کره می‌پزند و به آن «کاپوتزلی» می‌گویند. معروف است که این خوراک کله پاچه ایتالیایی توسط اعراب و در قرن یازدهم وارد سنت غذایی ایتالیا شد و جزء غذاهای معروف در مراسم ایستر می‌باشد.

خرید کله پاچه

کاپوتزلی ایتالیایی

آلبانی

کله گوسفند و سایر چارپایان در کشور آلبانی به صورت سوپ همراه پیاز و سیر طبخ می‌شود و «پاچه» نام دارد. سوپ پاچه آلبانی طرفداران بسیاری دارد و ممکن است گاهی برای بیشتر شدن غلظت سوپ کمی آرد نیز به آن اضافه شود.

خرید کله پاچه

سوپ پاچه آلبانی

 

آفریقای جنوبی

در مناطق جنوبی آفریقای جنوبی نیز کله گوسفند به مدت طولانی و به شکل کبابی روی زغال پخته می‌شود و جالب اینجاست که به دلیل حالت سر گوسفند این غذا «اسمایلی» یا خندان نام دارد.

اسمایلی همان کله پاچه ما ایرانی ها است که در آفریقای جنوبی به عنوان یک غذای خیابانی سرو می‌شود. که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. و یکی از غذاهای لذید در بین مردم آفریقای جنوبی می‌باشد.

خرید کله پاچه

روش طبخ اسمایلی در آفریقای جنوبی

 

هند

شاید نام کاری مرغ را در منوی تمام رستوران‌های هندی دیده باشید، اما باید بدانید که کاری کله گوسفند هم داریم که «تالاکایا» نام دارد. این خورش که طرفداران بسیاری در بین مردم هند دارد، از پخت کله بدون پوست همراه سبزیجات و ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود.

خرید کله پاچه

خورش تالاکایای در هند

چین

از آنجا که خوردن بره از شمال چین به سراسر کشور گسترش یافته، روش پخت آن برای سازگاری با ذائقه و آداب و رسوم محلی تکامل یافته است؛ کله گوسفند یا بره به شکل یک غذای خیابانی عرضه می‌شود؛ در هانگژو (در شرق چین)، پس از برداشتن گوشت، تمام قسمت‌های باقی‌مانده، از جمله اندام‌های داخلی و کله پاچه را در یک قابلمه بزرگ به همراه ۵۰ نوع ادویه به صورت خوراک طبخ می‌کنند.

خرید کله پاچه

کله پاچه غذای خیابانی در چین

مراکش

دامداری و چوپانی قدمتی هزاران ساله در مراکش دارد و به همین دلیل است که «لحم الراس» یا کله پاچه پخته شده به همراه سبزیجات یکی از غذا‌های سنتی و پرطرفدار در آنجا به حساب می‌آید که به طور خاص در عید قربان پخته و سرو می‌شود.

خرید کله پاچه

طبخ لحم الراس در مراکش

در کشورهای عربی روش طبخ کله پاچه تقریبا شبیه ایرانی ها می‌باشد. و آنها نیز به این غذا پاجه می‌گویند. مصرف کله پاچه در بین ترک‌ها و کردها نیز بسیار مرسوم بوده و از جمله غذاهای محبوب آنها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.